27366 keer bekeken
Oude Wielerbaan en loslooproute Batau
Honden los in Oude Wielerbaan en loslooproute Batau te Nieuwegein
Ten noorden van Nieuwegein ligt de Oude Wielerbaan. Deze is al jaren niet meer in gebruik als wielerbaan en sindsdien een populair losloopgebied waar honden heerlijk met elkaar kunnen rennen en ravotten. Doordat er vanwege zijn geschiedenis veel verharde paden liggen hou je in dit gebied ook in natte periodes droge voeten en is het losloopgebied ook heel geschikt voor rolstoelgebruikers, mensen die slecht ter been zijn of met een kinderwagen lopen.
De Oude Wielerbaan is 300m x 450m groot, een rondje duurt dus ongeveer een kwartiertje. Wil je langer wandelen, dan wordt je hier op je wenken bediend, want het gebied grenst aan de Bateau loslooproute die maar liefst 6,5 km lang is. Als je deze op en neer loopt ben je ruim twee en een half uur onderweg en wanneer je de zijarmen van de route neemt zelfs nog langer. Zie deze kaart.
De Batau loslooproute loopt vanaf de Oude Wielerbaan tot aan de Nevelgaarde langs de A2. Het is een groen/bosstrook die aan beide kanten is begrensd door een geluidswal en sloten en de breedte is varierend 70 tot 100 meter.
Wil je na afloop iets eten of drinken, dan kan dat bij de naast het Oude Wielerbaan gelegen Grand cafe Smaak & Stijl.
Naviagatie adres:
Galecopperzoom 5, 3437 PJ Nieuwegein
Parkeren kan (gratis) op de parkeerplaats van de Oude Wielerbaan.
Naviagatie adres: Gallecopperzoom 13437 PJ Nieuwegein
Klik op kaart of route voor de exacte locatie.
Met dank aan Marco Kaptijn voor de foto's.