Polderpark Cronesteyn

31141 keer bekeken

Honden los in Polderpark Cronesteyn

Polderpark Cronesteyn (90 ha) wordt ook wel Knotterpolder genoemd en ligt in de Kleine Cronesteynse polder tussen de A4 en het Rijn-Schiekanaal. In het park zijn een 2 officiële losloopvelden aangewezen waar honden het hele jaar door heerlijk los mogen rennen en ravotten. Zie deze kaart.

Het grootste van de 2 losloopvelden ligt in het noord- oostelijke deel van het park, is 4,5 ha groot en grenst aan het water waar de honden lekker kunnen zwemmen. Als je een rondje loopt is dat 1 km.

Om bij het 2e losloopveld te komen, loop je (met de hond aangelijnd) 350m over het polderpad. Dit losloopveld is 3 ha groot maar door de hoekige vormen is ook hier een rondje 1km. Ook dit veld grenst aan (zwem)water voor de honden. In de rest van Polderpark Cronestteyn zijn honden welkom mits aangelijnd.

Kortom geen plek voor een lange wandeling met de hond los, maar wel fijn om je hond(en) te laten rennen, zwemmen en ravotten.

Parkeren kan (gratis) bij de gezellige en hondvriendelijke Brasserie Cronesteyn naast de Lammebrug aan de Vliet (adres navigatie: Vlietweg 2). Loop vanaf de parkeerplaats onder de brug door om bij het park te komen.

Voor een hapje en drankje kan je ook terecht bij Theehuis De tuin van de smid. Hier worden biologische streekproducten geserveerd en voor de kinderen is er een kinderboerderij en een natuurspeeltuin. Honden zijn zowel op het terras als binnen welkom mits aangelijnd. De tuin van de smid ligt midden in Polderpark Cronesteyn en is alleen te voet of met de fiets te bereiken.

In Polderpark Cronestteyn zijn diverse fietspaden waardoor dit gebied ook voor rolstoelgebruikers goed begaanbaar is.

Met dank aan Inge Perquin voor de foto’s.

Gemiddelde beoordeling

Rianne & Lara – Polderpark Cronesteyn

9 januari 2021

Fijne wandeling van een kleine 3 kwartier. Los wandelen kan alleen buitenom, binnengebied is verboden voor honden. Leuk veld om ze te laten spelen. Parkeren doe ik altijd bij de Franchimontlaan, dan sta je met 1 minuut lopen in het losloopgebied.

Marion – Polderpark Cronesteyn

9 november 2019

Mooi park aan de rand van Leiden. Je kunt er een lekker rondje van een half uur / 3 kwartier lopen. Maar de honden mogen niet overal los. Verbindingspaden zijn soms aanlijngebied. Waarom is niet zo duidelijk. Het startgebied aan de noordkant en de grote velden in het midden zijn wel losloop. En let op de schrikdraadhekken voor de schapen inderdaad. De schapen worden regelmatig verplaatst en de hekken staan soms vlak naast de paden. Mijn hond is er ook een keer tegenaan gelopen en in paniek (over het spoor ...) het park uit gerend.

Ros Evans – Cronesteyn

3 januari 2017

Als je Leiden woont is het een leuk park, maar verder is het vrij klein. Ook zijn er meerdere stukken waar je ineens niet met de hond mag lopen. Mocht je hier rekening mee willen houden (wij deden het niet) dan is het slechts 2sterren waard.

Angela – Cronesteyn

8 februari 2011

Park Cronesteyn is een leuk park om met je hond te wandelen. Op de uitrenvelden kom je altijd andere honden tegen zodat je hond lekker kan spelen. Na afloop gaan we vaak naar de brasserie (met een tunneltje onder de weg door) voor een drankje.

Anderen bekeken ook