Libellebos en Bovenkerkerpolder
17195 keer bekeken
Honden los in Libellebos te Uithoorn en Bovenkerkerpolder
Tegen de grens van Amstelveen ligt in Uithoorn het Libellebos (27 ha). Het Libellebos staat ook bekend als het Libellepark of als park Biezenwaard. Honden mogen er bijna overal loslopen. Zie deze kaart. Aan de uitgang bij de Hollandse Dijk geeft een voetgangersbrug toegang tot een groengebied in de Bovenkerkerpolder, ook dit is losloopgebied. Wanneer je de 2 losloopgebieden combineert, kan je een prachtige wandeling maken!
Een grappig weetje is dat het Libellebos niet naar het insect is vernoemd, maar naar het magazine in het kader van de Nationale Boomplantdag. Het Libellebos is begin jaren zeventig aangelegd en om ruimte te creëren voor diverse soorten planten en dieren, laat de gemeente de natuur zoveel mogelijk zijn gang gaan. Voor de begrazing loopt een kudde grote grazers, hier moeten de honden worden aangelijnd. Voor de kinderen is een kinderboerderij (De Olievaar) met een speeltuin. In de kinderboerderij zijn honden niet toegestaan.
In 2019 is er een voetgangersbrug geopend aan de Hollandse Dijk die het Libellebos verbindt met de Bovenkerkerpolder. De Bovenkerkerpolder ligt buiten de bebouwde kom in Amstelveen en ook hier mogen honden vrijwel overal loslopen met uitzondering van de Middenweg.
Bekijk hier de foto’s van losloopgebied Bovenkerkerpolder.
Parkeren kan (gratis) op de parkeerplaats aan de Hollandse Dijk in Uithoorn.
Hiervandaan loop je zo beide losloopgebieden in.
De meeste paden in het Libellebos en in de Bovenkerkpolder zijn (half) verhard en daardoor ook geschikt voor rolstoelgebruikers.
Met dank aan Quiny Voorn voor de foto’s.
Gemiddelde beoordeling
Toby – Libellebos en Bovenkerkerpolder
22 januari 2025
Paula – Libellebos en Bovenkerkerpolder
20 mei 2023
Charlie’s Dad – Libellebos en Bovenkerkerpolder
6 mei 2023
Ester en Coco – Libellebos en Bovenkerkerpolder
23 februari 2023
Carolien en Frija – Libellebos en Bovenkerkerpolder
23 juni 2022
Engelhard – Libellebos en Bovenkerkerpolder
2 mei 2021
Libellebos – Libellebos en Bovenkerkerpolder
11 december 2020



