Lage Vuursche

91568 keer bekeken

Honden los in Lage Vuursche

Natuurgebied Lage Vuursche is een uitgestrekt en afwisselend bosgebied rondom het dorp Lage Vuursche. Je kunt hier heerlijk struinen. Honden mogen bijna overal los.

Uitzonderingen zijn landgoed Pijnenburg (tussen de Hilversumseweg en de Zwarteweg) ,De Stulp (heidegebied ten oosten van Lage Vuursche) en landgoed Eyckenstein (ten westen van Lage Vuursche). In deze gebieden moeten honden aan de lijn. Verder zijn er een aantal paden waar de honden aan de lijn moeten, maar dat staat ter plaatse duidelijk aangegeven met borden.

Het bos (langs de tuin van prinses Beatrix) is prachtig en daardoor met name in het weekend en met mooi weer erg populair. Houd er rekening mee dat je dan veel wandelaars, fietsers, mountainbikers (hebben eigen paden, maar toch) en ruiters tegen kunt komen.

Een ander aandachtspuntje is dat langs sommige paden prikkeldraad is gespannen.

Als je een extra lange wandeling wilt maken kan je aan de noordkant de Hilversumseweg oversteken naar Hooge Vuursche (aanrader!).

Parkeren kan (gratis) midden in het losloopgebied op een van de (gras) parkeerplaatsen langs de Zwarteweg (zijweg van Hoge Vuurseweg) of aan de rand van het gebied bij theehuis ’t Hooge Erf. In het dorp Lage Vuursche vind je meer leuke restaurantjes.

Tip: Onthoud goed op welke parkeerplaats je de auto zet, want je kunt hier makkelijk verdwalen.

Foto’s gemaakt door DoggyDating.

Gemiddelde beoordeling

Margriet – Lage Vuursche

30 maart 2022

Witte paaltjes route (aan de andere kant van de Soestdijkerstraatweg dan het theehuis) is een echte aanrader! Losloopgebied kruist slechts twee keer de MTB-pad, dat is in een druk weekend geen succes. Maar door de week is het er echt heerlijk los lopen voot onze hond!

Pauline – Lage Vuursche

1 januari 2022

Bij Lage Vuursche wandelen neem ik de Kasteeltuinroute van 2,2 kilometer. Volg de rode paaltjes. Daar mag de hond los. Parkeren bij Buiten in de kuil. Of via andere parkeerplekken in of rondom Lage Vuursche en dan eerst om Drakensteyn heen lopen. Dan stap je halverwege de route in.

Angelique – Lage Vuursche

28 december 2019

Het bos verdient zeker 5 sterren echter er zijn teveel minpunten om ze ook te geven. Wij zijn vandaag geweest (28-12) een mooie winterdag met nu al een hoop mountainbikers/fietsers, laat staan op warmere dagen in combinatie met paarden. Daarnaast moet je nog een heel stuk langs de weg, eigenlijk nog niet het ergste. Jammer dat je niet een pad voor alleen de wandelaar hebt. Voor ons een reden om hier niet meer heen te gaan en dat terwijl het bos en de natuur prachtig zijn.

Linda – Lage Vuursche

11 augustus 2019

Vandaag in Hooge Vuursche geweest, heerlijk gewandeld , paaltjes van de route staan goed aangegeven. En voor de honden een heerlijk losloop gebied. Onze golden retriever Guus heeft zich prima vermaakt en wij ook. En na de wandeling heerlijk koffie met eigen gemaakte appeltaart gegeten in het theehuis ‘ t Hooge erf.

Margreet – Lage Vuursche

19 augustus 2018

Op grond van de informatie uit doggiedating hadden we een enorm ruim losloopgebied verwacht. Je stuit echter steeds op de ( heel veel!) bordjes van landgoederen, nog meer dan de twee genoemde, waardoor de honden steeds weer aan de lijn moeten. Het was uiteindelijk maar een klein gedeelte van Hooge en Lage Vuursche waar ze echt los mogen en dat moet je net weten als je er niet bekend bent. Wij vonden het een puzzeltocht.

Miranda – Lage Vuursche

17 september 2017

De hond kan hier nergens los. Rond het dorp staat op elk toegangsbord dat loslopende honden verboden zijn. Het schijnt dat de boswachter heel streng is een gelijk bekeurt. We staan hier nu op de camping maar komen hier nooit meer.

Patrick – Lage Vuursche

8 september 2016

Wat een prachtig gebied om te wandelen tussen blad en vooral naaldbomen. Je kunt hier uren wandelen zonder veel mensen en honden tegen te komen. Voor beginnerhondjes zoals wij hebben is dit ideaal om te leren los te looen zonder veel prikkels. Parkeren aan de zwarte weg en je komt altijd wel ergens uit ook al is er weinig aangegeven. Ons favoriete bos om te wandelen. Schoon, bijna geen hondenpoep. Echt top!!!

Stefanie – Lage Vuursche

21 september 2014

Mooi gebied maar zeer slecht aangegeven (kleine en weinig borden) waar de honden wel of niet los mogen lopen en de route bewegwijzering is niet duidelijk zichtbaar

Eveline – Lage Vuursche

25 maart 2011

Wij wandelen hier graag met onze hond. De omgeving is prachtig en ook het Theehuis is een aanrader!

Lidwien – Lage Vuursche

3 februari 2011

Bij het theehuis kun je heerlijk eten (scone en thee). Je kan buiten zelfs je paard stallen en even pauze nemen. Hond mag gewoon mee naar binnen.

Frans – Lage Vuursche

21 januari 2011

Prachtig gebied! Een aanrader.

Anderen bekeken ook