Houdringe
55371 keer bekeken
Honden los in Houdringe
Op Landgoed Houdringe (230 ha) mogen honden het hele jaar los, mits onder appel op het gedeelte langs de Soestdijkseweg Zuid (33 ha). Zie deze kaart.
Houdringe grenst aan Beerschoten en het Panbos. In het Panbos is ook een losloopgebied en als je zin hebt in een lange wandeling en het niet erg vindt om je hond een deel aan te lijnen kan je deze gebieden (via de Gele route) mooi combineren.
Er zijn in totaal 4 routes:
Wandelroute Panbos 3 km (honden mogen los) – Blauwe paaltjes
Wandelroute Beerschoten-Houdringe-Panbos 11 km – Gele paaltjes
(gedeeltelijk aanlijngebied)
Wandelroute Houdringe 5 km (grotendeels aanlijngebied) – Witte paaltjes
Wandelroute Beerschoten 4 km (aanlijngebied) – Rode paaltjes
Zie ook deze kaart.
Waarom loslopen onder appel?
Het is de eerste prioriteit van de beheerder om de natuur te beschermen, maar zij willen de goed opgevoede honden graag tegemoetkomen. Daarom mogen honden in dit gebied wel los, maar op voorwaarde dat ze onder appel staan. Dit houdt in dat je je hond niet laat jagen, hij/zij in het zicht loopt en op commando onmiddellijk komt. Respecteer dit alsjeblieft zodat dit fijne gebied ook losloopgebied zal blijven.
Landgoed Houdringe is een mooi, oud natuurgebied dat bestaat uit bos afgewisseld met grote open ruimtes. Er staan beuken en eiken waarvan de stam een diameter heeft van meer dan een meter. Vroeger werd een deel van het gebied begraasd door (loslopende) paarden en Schotse Hooglanders, maar tegenwoordig niet meer. Op dit moment is er alleen een goed afgezette weide met Lakenvelders (koeien).
Parkeren kan (gratis) op de parkeerplaats aan de Visserssteeg (hoek Soestdijkseweg-Zuid en de Groenekanseweg).
Als je vanaf de parkeerplaats het gebied in loopt, is er direct aan de rechterkant een riviertje waar honden op verschillende plekken het water in kunnen.
Met dank aan Bas Sollie voor de foto’s.
Gemiddelde beoordeling
Anne-Marie – Houdringe
27 augustus 2023
Mariska – Houdringe
24 maart 2021
Joke – Houdringe
5 juni 2020
Sanne – Houdringe
27 maart 2019
J Cornelissen – Houdringe
6 mei 2018
Adrie – Houdringe
9 juli 2017
Ellie Hijlkema – Houdringe
6 november 2016
Eline – Houdringe
9 augustus 2016
Willeke – Houdringe
31 oktober 2014
Devie – Houdringe
8 juni 2014
Martijn Lievaart – Houdringe
4 januari 2013
Ellen – Houdringe
1 juli 2012
Veronique – Houdringe
10 maart 2012
Rozemarijn – Houdringe
22 november 2011



